Archiwum 25 listopada 2014


lis 25 2014 Bankowość
Komentarze: 0

Które z kont bankowych możemy uznać za darmowe ?


 

To konto, które nie ma opłat za jego obsługę, nie posiada również opłat za rozliczenia na karcie debetowej, nie pobiera opłat za międzybankowe operacje przeprowadzane na koncie drogą internetową, i ma wypłaty z bankomatów na terenie kraju za darmo.


 

Czy jednak znajdziemy bank, który spełnia te wszystkie warunki?


 

Banki bardzo często reklamują swoje konta jako darmowe, jednak tak naprawdę każda taka reklama nie mówi wszystkiego o koncie. Pod nazwą „konto bankowe za darmo” zawsze kryją się jakieś warunki, które muszą być spełnione by otrzymać konto darmowe. W zależności od banku mogą to być na przykład: comiesięczna regularnie wpływająca kwota na konto, realizowanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych (płatność kartą). Są banki które wymagają jednej z takich opcji, lecz są i takie wymagające spełnienia obu warunków.


 

Na naszym rynku usług finansowych spotykamy często oferty lokat bankowych. Czym są lokaty bankowe?

Lokata to umowa zawierana pomiędzy bankiem a klientem, który udostępnia swoje środki pieniężne bankowi na określony czas. Rozliczeniem takiej umowy jest wypłacanie przez bank odsetek (miesięcznych, kwartalnych lub rocznych). Oprocentowanie depozytu uzależnione jest od stopy redyskontowej ustalanej przez NBP. Podstawowy podział lokat to:

terminowe – zawierane na określony czas,

dynamiczne – możliwość wpłacania i wypłacania środków,

rentierskie – odsetki wypłacane klientowi są regularne.

W ostatnim okresie banki proponują również e-lokaty, którą może założyć każdy obywatel mający dostęp do bankowości internetowej.

Jeśli chcemy skorzystać z jakiejkolwiek formy ubezpieczenia najlepiej poznać wszystkie propozycje dostępne na rynku.

Polecaną formą sprawdzenia są ubezpieczenia online, gdzie w sposób jasny i konkretny, poznamy dzięki temu propozycje towarzystw ubezpieczeniowych działających na naszym rynku. Z uwagi na szeroki wachlarz zakresu ubezpieczenia, najlepiej określić co chcemy ubezpieczyć. Następnym warunkiem jest wartość (domu, mieszkania, samochodu) którą chcemy objąć ubezpieczeniem. Czy dany ubezpieczyciel proponuje wypłatę odszkodowania w przypadku zaistnienia szkody od wartości rynkowej, odtworzonej czy rzeczywistej.

cztowypo : :